Olejek sezamowy- dla kogo i dlaczego?

Olej sezamowy jest absolutnym hitem do pielęgnacji włosów. Nagromadzeniem cennych minerałów i witamin często przewyższa konkurencję. Co kryje się wewnątrz olejku sezamowego i jakie znaczenie ma to dla włosów?

olejek-sezamowy.jpg1. Olej sezamowy jest olejem półwnikającym. Jego cząsteczki mają średnią wielkość, a to oznacza, że idealnie nadaje się do włosów o średniej porowatości. To dobra wiadomość, ponieważ taki rodzaj włosów posiada większość kobiet.

2. Olej sezamowy zawiera witaminę A, która odpowiada za cykl odnowy komórek w całym organizmie. To zapewni szybszy wzrost włosów i regenerację. Jej niedobór skutkuje nasilonym wypadaniem włosów.

3. Olej sezamowy zawiera witaminę E, która nie bez kozery nazywana jest witaminą młodości. Jest to silny antyoksydant, który hamuje procesy starzenia się skóry i włosów. Ta witamina również odpowiada za prawidłowy wzrost włosów.

4. Olej sezamowy zawiera żelazo. Jego niedobór skutkuje osłabieniem mieszków włosowych i wypadaniem włosów. Żelazo dostarcza odpowiednia ilość tlenu do komórek.

5. Olej sezamowy zawiera magnez, który jest niezastąpionym składnikiem wielu procesów biologicznych. Jednym z głównych jest udział w produkcji białek, w tym keratyny- podstawowego budulca włosów.

6. Olej sezamowy zawiera witaminę B6. Niedobór witamin z grupy B prowadzi do opłakanych skutków: łysienie, intensywne wypadanie włosów, nadmierne wydzielanie łoju i przetłuszczanie się pukli, a nawet przedwczesne siwienie.

7. Olej sezamowy zawiera kwas foliowy, który zapobiega przedwczesnemu siwieniu włosów. Sprawi on również, ze włosy będą rosły mocne i zdrowe, ponieważ dba o cebulki włosów.

8. Olej sezamowy jest bogactwem jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Te zaś zadbają o sprężystość włosów i usprawnią procesy zachodzące wewnątrz komórek. Bez nich nasze włosy byłyby suche, łamliwe a ich końcówki szybko zaczęłyby się rozdwajać. NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) wspomagają utrzymanie prawidłowej kondycji włosów i skóry głowy.