Olej sezamowy- 7 kroków w trosce o zdrowe włosy.

Sezam to jedna z najdawniejszych roślin dodawanych do jedzenia w celu podkreślenia walorów smakowych posiłku oraz dostarczenia organizmowi wszelkich niezbędnych i cennych dobrych tłuszczy i składników odżywczych, jest świetnym źródłem białka, magnezu i żelaza. Bardzo popularny na Bliskim Wschodzie, gdzie wytwarza się z niego brązową pastę tahini. W Europie dodaje się go do słodyczy, bierze udział w produkcji margaryny, tłoczy się z niego olej, sprzedaje w formie ziaren, które z powodzeniem wykorzystujemy z kuchni. Olej sezamowy ma jednak szerokie zastosowanie w kosmetyce, gdyż genialnie dba o włosy i skórę.

Poniżej przedstawiamy główne korzyści ze stosowania tego oleju na włosy.

1. Jest ratunkiem dla ekstremalnie suchych włosów. Najlepsze rezultaty daje w połączeniu z sokiem z buraka oraz sokiem z cytryny. W tym celu należy zmieszać te 3 składniki w równych proporcjach (np. łyżeczkę lub łyżkę stołową) i opuszkami palców nałożyć mieszankę wcierając ją delikatnie w skórę głowy. Olejowy kompres zostawiamy na skórze głowy na całą noc, zmywamy rakiem.

2. Zwalczy łupież– można do tego celu użyć jedynie olej sezamowy, który należy wmasować w skórę na głowie i zostawić na noc jako kompres. Rano należy umyć włosy i ułożyć jak zwykle. Po 30 dniach codziennej kuracji łupież zniknie bezpowrotnie.

3. Jest idealny na lato, ponieważ uchroni włosy przed działaniem promieni UV. Olejowanie włosów przynajmniej raz w tygodniu zapewni włosom naturalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

4. Zapuszczasz włosy? Olej sezamowy pobudza krążenie w skórze, a co za tym idzie, znacznie przyspiesza ich wzrost.

5. Zregeneruje nawet bardzo zniszczone włosy– jest niezastąpiony dla kobiet, które mają bardzo przesuszone i osłabione przez silne detergenty kosmyki. Olej sezamowy ma bardzo silne właściwości regeneracyjne, nawilżające i lekko natłuszczające włosy.

6. Zapobiega siwieniu włosów. Jeśli odkryłaś u siebie pierwsze siwe włoski, możesz je przyciemnić za sprawą olejku sezamowego. Wymaga to systematycznego, codziennego wcierania w nie olejku, ale efekty będą zaskakujące. Siwe kosmyki się przyciemnią, a co więcej- taka kuracja zapobiegnie powstawaniu nowych „srebrnych nici” na Twojej głowie.

7. Regularne olejowanie włosów (czyli nakładanie olejku na suche bądź lekko zwilżone włosy i pozostawianie go na całą noc lub przynajmniej na godzinę i zmywanie go szamponem) pomoże również wszystkim, którzy borykają się z (nawet silnym) wypadaniem włosów.